12 Kasım 2012 Pazartesi

Eliptik Bisikletlerinin Faydaları ve Eliptik Bisiklet Markaları

ELİPTİK BİSİKLET ve FAYDALARI
Eliptik bisiklet kullanımında vücuttan bacaklara inen baskıyı azaltarak bacak kaslarının çalışmasına ve bacaktaki yağ yakımını hızlandırmasını sağlar. Eliptik bisikleti kullanımı vücudun her yerini çalıştırdığı için çok tercih edilenlerin arasındadır. İster oturarak ister ayakta kullanılması için çok amaçlı üretilmiştir. Hem bacakları çalıştırırken hem de kolların çalışması için kol çevirme mekanizması olduğundan vücudun her yerini çalıştırmaktadır.
 Zayıflamak isteyenler için kullanımı rahat bir alettir. 
Sadece zayıflamak isteyenler için değil vücutta duruş bozukluğu olanlar için de çok tercih edilmektedir. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak ve fit görünmek isteyenler için eliptik bisiklet ideal bir alettir. Kullanımında hiç bir zorluk yoktur.  İlk başlarda zorlanılsa da alıştıktan sonra zevkle yapılan bir spor olduğu ve istenilen sonuca çabuk ulaşmak isteyenler için eliptik bisiklet kesinlikle tercih edilmelidir. Vücuttaki kasların hepsini aynı anda çalıştırdığı için vücut istenilen şekle çabuk girer. Çok kalori yakıyor ama yorgunluk hissi çok az olduğundan her yaş grubundan insanlar kullanabiliyor.
Eliptik bisiklet kullanırken vücudun çok kalori yakmasını istiyor iseniz mutlaka kol mekanizmasını kullanmanız gerekir. Uzmanlar eklemlerinde rahatsızlık hissedenler için eliptik bisiklet kullanmasını tavsiye ediyor. Üst ve alt kasları aynı anda çalıştırdığı için vücut direnç kazanıyor ve kasları güçlendiriyor. Kullanmaya geçmeden önce bir uzmandan tavsiye almak hem istenilen sonuca çabuk ulaşmanızı sağlar hem de olası sakatlıkların önüne geçilmiş olunur. 

Fitness Ürün Uzmanı - Hakan CANBATUR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder